Konferencja z okazji stulecia istnienia Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego

Termin: 27.05.2021 - 29.05.2021

W dniach 27-29 maja odbyła się Ogólnopolska Konferencja  Język polski – między tradycją a współczesnością, zorganizowana z okazji setnej rocznicy powstania Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego. Konferencja została zorganizowana przez Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Pedagogiczny i miała formę zdalną. Z naszej Katedry uczestniczyli w niej: dr hab. Anna Piechnik, prof. UJ z referatem pt. Siksa, drob, źlamdok, pędrok, węzowica – znajomość i rozumienie gwarowych ekspresywizmów nazywających dzieci przez najmłodszych mieszkańców wybranych małopolskich wsi, dr hab. Mirosława Sagan-Bielawa, prof. UJ z referatem pt. Polszczyzna i Żydzi w publicystyce „Myśli Narodowej” w latach 1921-1939 oraz mgr Ilona Kulak z referatem Ludowy obraz świata utrwalony w nazwach roślin motywowanych miejscem występowania (na materiale podhalańskim).

Data opublikowania: 14.06.2021